• мій printmag:
  • e-mail
  • пароль

Реєстрація  |  Забули пароль?

Найпоширеніші запитання / Frequently Asked Questions (FAQ)

Питання: на якому папері краще друкувати, на матовому чи глянцевому?
Відповідь: Глянцевий («Glossy») папір відрізняється більшою яскравістю кольорів зображення, трохи більшим контрастом, але при попаданні прямого світла він сильніше відбиває світло, і на ньому можна помітити відбитки від пальців. Матовий і тиснений («Matt» і «Lustre») - менш яскравий, менш контрастний, але менше блимає і значно менше чутливий до відбитків від пальців.
Питання: я надрукував фотографії, але зображення на папері значно відрізняється від того, що я бачив на своєму моніторі.
Відповідь: Тут існує певна проблема. Справа в тому, що враховуючи різницю у фізичних властивостях відображення кольору на фотопапері та екрані монітора, практично неможливо досягти 100% відповідності. Крім того, це також може бути пов'язано з тим, що передача кольору фотоапарата не відповідає передачі кольору вашого монітора. Для досягнення такої відповідності вам потрібно зробити один-два відбитка «без корекції», при цьому ви побачите, як виглядає початкове, необроблене зображення на фотопапері, а потім виконати налаштування свого монітора за допомогою програмних засобів типу Colorific або Adobe Gamma, або за допомогою апаратно-програмних засобів типу COLORTRON.
Питання: я хочу самостійно займатися колірною корекцією своїх фотографій. Для цього мені потрібен колірний профіль вашої фотомашини. Де його взяти?
Відповідь: Стандартних профілів для фотомашин FUJI Frontier не існує. У фотомашинах Frontier для забезпечення точного кольорового відповідності використовується метод автоматичної калібрування фотопаперу за еталонними відбитками кольорових зразків і сірої шкали при кожній заміні рулона паперу. Після друку такого відбитка він поміщається в автокалібратор, який коригує передачу кольору машини з урахуванням результатів друку тестового відбитка. Операція повторюється до тих пір, поки тестовий відбиток не вийде з еталонно чистими кольорами і еталонно нейтральною сірою шкалою без будь-якого кольорового відтінку. Усі ці виправлення вносяться в стандартний профіль sRGB для фотомашини. Так що вам потрібно підігнати передачу кольору вашого монітора під відбиток машини і працювати в просторі профілю sRGB.
Питання: що таке друк з бордюром?
Відповідь: при друку фотографії відбиток виходить з тонкою рамкою білого кольору.
Питання: чи можна при завантаженні фотографій на сайт в одному замовленні вказувати фотографії різних форматів?
Відповідь: Звісно можна. При завантаженні фотографій формат друку для кожного кадру ви вказуєте індивідуально.
Питання: Що означає поняття «фотограф-професіонал»?
Відповідь: Фотограф-професіонал - клієнт, чия фотографія пов'язана з комерційною діяльністю. Зазвичай професійні фотографи мають досить великі і відносно регулярні обсяги фотодруку. Для таких клієнтів використовується індивідуальний підхід при формуванні знижок на фотодрук. Також фотографи-професіонали, в залежності від напрямку діяльності (вечірки, весілля, шкільна фотографія), можуть мати певні, «улюблені» формати друку - за такої системи розміру знижок на ці формати можуть перевищувати величини знижок на ті формати, якими ці фотографи використовують рідко.